ECO vairavimas

ECO vairavimas (dar kitaip vadinamas ekonomiškas vairavimas) tai šiuolaikinis ir atsakingas vairavimo būdas, padedantis taupyti degalus, užtikrinantis saugumą keliuose bei tausojantis gamtą. Lietuvoje kaip ir kitose Europos sąjungos šalyse ekovairavimo principai jau yra integruoti į vairavimo kursų programą.

Nesvarbu kokį automobilį turite ar koks jūsų amžius, vien tik vairuotojo sumaniu vairavimu degalų sąnaudas galima sumažinti 5-10%. Vadovaujantis eko vairavimo principais, sumažėja ir transporto priemonių techninės priežiūros išlaidos, mažėja autoįvykių keliuose.

ECO vairavimo nauda. Saugumas. Gamtos tausojimas. Finansinis taupymas. Socialinė atsakomybė.

Vieni žmonės į ECO vairavimo naujovę žvelgia skeptiškai, tačiau prisiminkime, kad tokios pačios nuomonės buvo ir apie privalėjimą segtis saugos diržus ar važinėti su įjungtomis šviesomis dienos metu. Dabar gi vairuotojai įsėdę į automobilį būtinai segasi saugos diržus, nes supranta, kad tai gali išgelbėti jų gyvybę ir apsaugoti nuo sužalojimų ne tik juos bet ir keleivius auto įvykio metu.

ECO vairavimas deklaruoja tuos pačius principus, kurie skirti ne sugalvoti kuo daugiau taisyklių vairuotojams, bet padėti jiems saugiau, ekonomiškiau ir atsakingiau vairuoti keliuose.

Saugumas keliuose - Atsakingas vairavimas didina saugumą keliuose;
- Gerinami vairuotojų vairavimo įgūdžiai.
Gamtos tausojimas - Mažiau teršiama aplinka, saugoma jūsų ir kitų sveikata;
- Mažiau išmetama kenksmingų automobilio dujų (CO2).
Finansinė nauda - Važiuodami protingai taupote kurą (praktika rodo, kad sutaupoma 5 – 10 % degalų)
- Atsakingas važiavimas tausoja automobilį taip mažinant automobilio eksploatavimo išlaidas;
- Keliuose ženkliai sumažėja avarijų skaičius.
Socialinė nauda - Atsakingas vairavimas skatinga pagarbą visiems kelių eismo dalyviams;
- Atsakingas vairavimas sukelia mažiau streso vairavimo metu;
- Visi kelių eismo dalyviai jaučiasi saugesni.

P. Kriščiūno vairavimo mokyklos instruktoriai stažavosi ECO vairavimo kursuose

Mokymus organizavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, nuolat rengianti specialiuosius pirminius ir periodinius mokymus vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams. Mokymus vedė ekonominio ir saugaus vairavimo mokymų UAB „Ecodriving LT“ lektoriai bei praktinio vairavimo treneriai.

„Ši mokymo programa parengta, remiantis tarptautinio projekto ECOWILL metu mūsų pačių sukaupta patirtimi ir įgytomis mokymo metodikos žiniomis bei toliau konsultuojant šio projekto specialistams iš Vokietijos“ – sako UAB „Ecodriving LT“ direktorė Vaida Balčiūnienė. – „Programa adaptuota Lietuvos vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams, siekiant suteikti jiems esminių žinių apie šiuolaikinio vairavimo mokymo pokyčius bei tendencijas pažangiausiose Europos šalyse.“

Jeigu norite išmokti vairuoti taupiai - ateikite pas mus!


Pasitikrinkite savo KET žinias prieš teorinį VĮ Regitra egzaminą spresdami naujausius KET testus internetu.
Plačiau apie KET testus internetu