Baudos už KET pažeidimus: kuriose šalyse jos didžiausios?

Įstatymo nežinojimas nuo bausmės neatleidžia. Todėl vykstant į užsienį būtina žinoti, kokių taisyklių dera laikytis ir kaip baudžiama už jų nesilaikymą. Už vairavimą išgėrus, greičio viršijimą ar kitus pažeidimus skirtingose Europos šalyse gresia skirtingo dydžio baudos. Įdomu, jog kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Suomijoje ar Šveicarijoje, baudų dydis priklauso nuo pažeidėjo gaunamų pajamų.

Skaityti plačiau

Laukiniai gyvūnai keliuose: ką daryti norint išvengti skaudžių pasekmių

Rudenį vairuotojai turi būti dėmesingesni ne tik dėl permainingų oro sąlygų, bet ir keliuose dažniau pasirodančių laukinių gyvūnų, kurie intensyviau migruoja ieškodami maisto ir rujodami.

Laukiniai gyvūnai aktyviausi auštant ir saulei leidžiantis – žvėrys dažniausiai keliauja prieblandoje ar net tamsoje, kai prastas matomumas. Jeigu vairuojate šiuo paros metus, patariama būti itin budriais ir sumažinti greitį miškingose vietovėse.

Skaityti plačiau

Kaip teisingai pasirinkti žiemines padangas

Padangų įvairovė tokia didelė, kad joje susigaudyti ir išsirinkti tinkamiausias yra ypač sunku. Tačiau keletas paprastų patarimų, kokiais kriterijais vadovaujantis reikėtų rinktis padangas, gali padėti.

Skaityti plačiau

Lengvojo automobilio stabdymas

Automobilio stabdymo kelias labai svarbus saugaus eismo faktorius. Pagal statistiką saugus eismas priklauso:
- nuo vairuotojo ~ 90%,
- automobilio ~ 10%,
- kelio dangos ~ 2,5%,
- aplinkos sąlygų ~ 2,5%.

Skaityti plačiau

Patarimai, kaip vairuoti eismo spūstyje

Tokios aplinkybės kaip intensyvus eismas ir pavojus kur nors pavėluoti dėl eismo spūsties gali pakelti kraujo spaudimą ir sukelti nemažai rimtų sveikatos sutrikimų. Siekiant suvaldyti įtampą, galima pasinaudoti tam tikrais atsipalaidavimo metodais, bet pirmiausia reikia vengti pavojingų situacijų kelyje. Vairuoti eismo spūstyje reiškia vairuoti sudėtingomis sąlygomis, kurios reikalauja apdairumo ir atsargumo.

Skaityti plačiau


Pasitikrinkite savo KET žinias prieš teorinį VĮ Regitra egzaminą spresdami naujausius KET testus internetu.
Plačiau apie KET testus internetu